Невяна Владинова спечели трети златен медал и един сребърен на Световната купа по художествена гимнастика в София

Тя получи оценка от 18.100 точки за изпълнението си, предаде novsport.

По-рано днес Неви взе злато на обръч, а вчера пък бе първа и в многобоя. На обръч българката получи оценка от 18.400 и взриви публиката в зала "Арена Армеец".

На второ място се нареди Линой Ашрам (Израел) с оценка от 18.200 точки, а трета остана Катарина Галкина (Беларус) с 18.050 точки. На второ място на топка завърши Александра Аджурджукулезе (Италия) с оценка от 17.650, докато на трето място се класира Алина Харнаско (Беларус) също с 17.650. Катрин Тасева се размина с медала, оставайки на четвърта позиция с 17.250.

Невяна Владинова спечели сребърен медал на бухалки. Българката получи 17.850 точки за изпълнението си във финала. Това бе четвърто отличие за Владинова от турнира в "Арена Армеец". Златен медал на бухалки грабна Алина Харнаско от Беларус със 18.350, а бронзът спечели Линой Ашрам от Израел със 17.400.

Малко по-късно през деня, ансамбълът на България спечели сребро на финала на пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в зала "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Весела Димитрова, който вчера взеха титлата в многобоя, завършиха със 17.900 точки. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Елена Бинева и Лаура Траатс получиха максималната оценка 10.000 за трудност, но допуснаха някои неточности при изпълнението и се класираха втори. Победител стана Украйна със 18.300, а бронза взе Беларус със 17.400.