Гришо продължи абонамента на световния №8 и отива на първия си четвъртфинал в Париж

Григор Димитров за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Това стана факт след победа в три сета над осмия в света Хубер Хуркач в мач от четвъртия кръг на надпреварата.

Гришо спечели срещата със 7:6, 6:4, 7:6, като от 14-ия опит българската тенис звезда най-сетне успя да преодолее този фатален до момента четвърти кръг на турнира.

Той го направи с поредна победа над един от абонатите си в световния тур. Шеста победа от шест мача срещу Хуберт Хуркач, като в тази серия българинът спечели и седемте тайбрека, които двамата играха, включително и двата днес.

До моемнта "Ролан Гарос" се развива по перфектен начин за Гришо, който постигна четири победи и загуби само един сет, а сега погледът е насочен към четвъртфиналите, където го очаква един измежду гоелмия фаворит Яник Синер и представителят на домакините Корентен Муте./dir.bg